Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ Ō
Untitled Document

. 08-10563/48 27.07.2018 . 09-10563/117 27.07.2018 . 8 30.07.2018 , 15.08.2018, ::

1.1. . .15392 3, 5,33 2 . 19-612 05.05.2016 ., 1 . ( ) , , , , . , .

: , .

1.2. , . , .

1.3. ().

- :

, , , :

( );

;

/ :

( , )

(, .)

http://www.ohrid.gov.mk

:

  • - - www.ohrid.gov.mk;
  • - .
  • -
  • (1) (2) .

15 .
(), , .

.

:. .57
6000
:


. 046 262 492/493 .114 - : info@ohridler.gov.mk

:  475  
: 16.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©