Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

, 25 , “ .

, , , , - , ༝ .

- , . , , , , , , .

, , , . , ` , . , .

.

- , , .

- , , , .

- . ` . , , , , .

:  342  
: 28.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©