Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
, ţ
Untitled Document

, , , .

  • , . , , , , , , , , 弝 , „ “, 8000 , 250 . . , , , , , , , .

„ “ . . .

, , .

  • , , , , . , , . , . , . ,  .

, , .

  • ༟ . . , . - , .

100 .

  • . , , , , .

2 , - .

:  805  
: 31.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©