Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

2018 . .08-10563/31 27.07.2018, :


„ “

:

, . . , . , . „ “

23- .
6 14 , .
„ “

.

(, , .....)

.

.

.

- .

( ).

.

. 10 .
, www.ohrid.gov.mk

:

7000,00
5000,00
3000,00

30.000,000
.

:

.

.

, .

:

„ “, „ “. . , „ - “ , „“ ( , , , , - )

:

. „ “ 57, 6000
„ “

. 046/250778, 8.00 16.00 .


28.09.2018. 12 ,
.

 

ȣ

______________________________________

______________________________________

______________________________________

________________________________________

_______________________________________

_______________________________________

________________________________________

________________________________________

:  594  
: 05.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©