Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
8 Ł
Untitled Document

, . , 30 , 8. , . , , - - .

- 130 , , , , , , , , , 147 . 5 , 60 - .

, , 9 1 . , . 10 30 . , 50 .

700 , 300 , 200 . 150 , 100, 50 .

1:34:58, 1:48:12.

:  256  
: 06.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©