Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, , Reci & Sons Enterprise. , , , , , , , , , .

, .

, . , . . , , .

Reci & Sons Enterprise .

. . . . 3,1 % . . . 8,4% . . - . , 弝 , . , .

, , .

. . . 6 2018 , 327 . 7 360 . 18%, .

, , Reci & Sons Enterprise .

. , , . , , .

2.500 2 750 2 . 3.000.000 , 250 .

2012 , .

:  526  
: 06.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©