Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
32. Ł
Untitled Document

, , 32. .

30 , . 1 , 42 44 , 2 , 8 19 .

(1.49.44), (1.51.10). (2.09.13), (2.35.35). .

, . 18 1 , 21 16 .
, .

:  402  
: 08.09.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©