Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
105
Untitled Document

, 105 . , - „ “ (- ) , - .

- , 1913 , 1.200 .

, . , , . .

:  311  
: 12.09.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©