Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

() () , , .

, .

- . . . . 2020 , . . , . - , .

20 , , 260 . , , . .

- . , , . 弟 12 2020 , - , .

, . .

- 15 16 ( ) ̓ ( ) : 07:30 17:00 07:30 15:00 . . . . .

, . .

. . .

.

:  119  
: 14.09.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©