Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ Ł ȣ INSCOSES 2018
Untitled Document

, . - 14- INSCOSES 2018.

, , , , .

. , , . , , . 

, , , , .

:  300  
: 14.09.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©