Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ “ . , .

- , , . , , , .

, . , - , , . , .

, ࠠ , . , , , .

, , . , , - .

, 220 80 , , , , , .

:  302  
: 14.09.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©