Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

̣ - , ̣ -, .. -, 2018 , .

- 2017/2018 2018/2019 , , . , - , , - . , - . , . - . , , . , . 輓 , . , , - Σ .

, - , , . , - .. 198/1 194 .

:  458  
: 17.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©