Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
:
Untitled Document

, , .

, . - , , .

- , . , . , .

, . - , , .

- . , . , , 2019- . . , , , .

.

1961 , . „“, .

, . - , 100 , . , .

:  563  
: 17.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©