Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
21
Untitled Document

17-22 2018. , 21 , , .

, , 蠠 . , , , .

10.00 . . 11: 15 12:15 , . ., . . . . . .,, ,, ,, .,,̓ .,,̓ .,, .,, .

. 21.09.2018.() .

, 弝 .

:  251  
: 19.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©