Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ Γ
Untitled Document

, , , .

.

, - ,  .

, , . , . . , , . . , . , , - .

Ġ 蠠 .

, , . , . , .

. . 2019 , . . , , . 2019 , .

Ӡ  .

. . 2019 . , , . .

" " 1000 . . 1948, 1965 .

:  992  
: 20.09.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©