Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Σ 2019-2025
Untitled Document

༝ 2018 2014 - 2018, .

, . , , .

弝 , . , , - .

:

  1. , ,
  2. , , , , ( ) .
  3. ,

, , , .

2019-2025 , , 6 :

. , . .

:

  1. ,
  2. ,
  3. ( )

, , , , , , .

:  298  
: 04.10.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©