Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
TASTE OHRID 2018!
Untitled Document

, 12- 14- , Taste Ohrid 2018 , .

„Tour the lake, respect the lake” 13- 09:00 . 90 , 5-6 .

, 14- „Spiridon Adventure“. 09:00 . , ѐ . , , , , , . 53 1953 . 6 .

„Taste Ohrid 2018“ - , .

www.tasteohrid.mk

:  349  
: 10.10.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©