Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- ȓ
Untitled Document

- , , . - , .

, , .

, ... , , . - , ...

- . - , : , . , , . , , , ( ) , , , - , .

:  332  
: 12.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©