Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ף
Untitled Document

(. 66/2004, 139/2008 , 99/2009, 149/2014 150/2015) 17.10.2018 . 18.10.2018 . , “ ”, “ ”, “” “” “”, “ ”, “”, “ ”, “7 ”, “ ”, “ ”, “ ”, “ ”, “ ”.

:  221  
: 15.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©