Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȓ
Untitled Document

„ “ 2018, 8 12 .

, , , , ,, ... : , , , , .

„ “ .

,

A

.

, , .

:  261  
: 17.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©