Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

1 2018- , .

( ), 24 , 18 .

༝ , , , , .

:

- ,

- ,

- .

- ȣ Ѡ

, , , , , , .

046 262 492 / . 115

:  334  
: 18.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©