Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ
Untitled Document

29.10.2018 () 19,00 - .. ..

____________________________________________________________________________

82 , 106 , .

.

29.10.2018 . () 19,00 .. ..

:

105
3 () 7 () .

4 () .

107
, 3% , , .
, .

109
.

:

17
( : ) .
, , .

29
.
.
.

30
, .

31
, .

:  304  
: 25.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©