Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, 24.10.2018 (), , 17 , . 2019- 2025 .


, ,
, , , , ( ) .

2019-2025 , , : , , , .

:  267  
: 22.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©