Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

27-28 , , '99 - '09. " " 13 - 20 13 - 19 .

600 , , , , . , , . . .

" ", , .

:  279  
: 24.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©