Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ ȣ ţ ȣ
Untitled Document

26.10.2018 () , 12 , , ,, , . , , .

,, , , , , , ,, , , , , ѓ, , , ţ , , .

:  316  
: 25.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©