Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ ȣȣ
Untitled Document

. , . - , , .

- ` . ` . . . , . , , .

, .

- . . . . 2019 . 6 , .

:  216  
: 26.10.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©