Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Aȣ ..14 Σ ȍ
Untitled Document

..” ”- 02.11.2018 .() (, , .) ..14„ „.

10.00 ..”” .046/265-353 , ..” ” . .

...

:  144  
: 01.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©