Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

8- “ ”- , :

, :

I ( );
II ( .);
III ( ).

2.000, ;
3.000, ;
4.000, .

, .

.

, , , , 30.11.2018 , : . “ ” . 57.( : ).

.
A ;

8- .

:  179  
: 02.11.18

Настани

Ное 22 Ден на албанската азбука

Ное 29 Меѓународен ден на децата

Дек 3 Светски ден на лицата со хендикеп

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©