Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2019
Untitled Document

2019 , . , , , - . , , , , , , , , 弝 , . , .  

, , : , . .

18 2019 , , . , .   , ,  , , , , .

  , , 2014 , ,   . 

 

:  200  
: 08.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©