Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

.
, . - .

, . - , . - .- 2015/16 , 104 43 . - .

43 .

, , - . - .

. 輓 .

:  213  
: 26.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©