Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō Σ
Untitled Document

1941 1945 , 75 Σ 29 1943 , , Σ .

, , .

, ̠ , , .

:  212  
: 29.11.18

Настани

Мар 25 Годишнина од смртта на Методи Патче

Мар 31 Годишнина од смртта на Борис Чипан

Апр 7 Светски ден на здравјето

Календар на настани

Актуелни информации

() 2019 - 2025


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©