Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
A
Untitled Document

40 (. ̓ .5/2002) 31 (. . 08/07, 01/08,10/10, 05/11,09/14 14/14), :, -, 03.12.2018 () 12,00 .
.
:

͠

  1. , - .
,..

:  267  
: 30.11.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©