Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, -, , - .

:

- ࠠ 䠠 , 蠠 ;
- 䠠 ;
- ̠ ࠠ ;
- ࠠ , ;
- , .

500 , 弝 , .

, , - . .

:  260  
: 03.12.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©