Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
,, ȣ
Untitled Document

- , ,, ” . , , , , . , , , .

- , ,, . - ”, , . , , .

, . , .

- , - . , , , 1980- , , . , . .

, , , , , .

- , , , ,, ” . , , , .

:  160  
: 08.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©