Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
,, Ȕ ,,
Untitled Document

5.12.2018 ,, ,, 2018 .

30 - 7 .

- , .

,, .

I - ( )

III ( )

II ( )

- III ( )

.

:  128  
: 11.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©