Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
UNDP
Untitled Document

. UNDP 50.000 .
. .

, , .

ࠠ 堠 蠠 . : , .
䠠 , .

:  302  
: 13.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©