Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2019
Untitled Document

O

2019

2019 . 14 27. 12.2018 . . „ “ .57 .

:

  1. -10.000
  2. -6.000
  3. -4.000

:

. , .

.

 


2019

1.
2.
3.
4.

 

, ,
-----------------2018--------------------------------

:  311  
: 14.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©