Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ Σ ȁ
Untitled Document

, , .

,

, , , , , , .

, , .
. , , , „ “, , , .

- - , .

:  661  
: 18.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©