Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
A
Untitled Document

40 („. “ .5/2002) 31 („. “ .08/07, 01/08, 10/10, 05/11, 09/14 14/14), :, 25.12.2018 () 11,00 .
.
:

͠  

  1. .:  315  
: 24.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©