Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . , , ࠠ , .

.

2019 31 28. 12 2018 () . . 2019 , , . - .

.

. - .

:  223  
: 25.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©