Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ӏ 2019
Untitled Document

, , 2019 , 1.040.577.521 . 495.277.521 , . , , 52.000.000 .

, , 2019 .

:  289  
: 28.12.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©