Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
.. 2019
Untitled Document

2019 , .

༝ 10.000 , .

- 2019 . , . , . . . .. .

3,6 51 10.10 . . .

:  282  
: 02.01.19

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©