Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: ::
: " " 50, . 50
:
046 231 050, 046 262 910
-: http://www.hio.edu.mk/

, 1935 - , () . (, ), - .

: -, , ( ), , , , , , , - . 20 , .
 
( . ), .
, (11.5 .), , - , (, pH, , 2), ( ), , , .
800 . , . , ( ), , , , , , , .
, . ; - , , - .
2005 ( ) ". " . .
, 36 , 20 (13 , 6 1 ), .

 

 


Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©