Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

:: :: -
" " -
-

- ȣ
 

- . , .
, :
     - ;
     - ;
     - ;
     -
     - .
- , " ". 弝 , 2217 627 ( 120 , 8 - 40 76 , 27 ), , , , .
.
2006/2007 :
     -  & ;
     -  ;
     -  ;
- , .

:
..
6000 .
: 046 / 284-284
: 046 / 284-285
e-mail: contact@eurm.edu.mk
..
1000 .
: 02 / 2580-100
: 02 / 25520-400
e-mail: contact@eurm.edu.mk

. .
: 046 / 284-284, 046 / 284-264
: 075 / 455-902
: 046 / 284-285
e-mail: ingsvetlanab@yahoo.com
 

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©