Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

::

, .
.


o (249KB) 

. 8 (. , .13/2006), 1 2006 , - , , :

(/.: + 389 75 346 836)
-
. " " . 57
6000 , .
.: +389 46 262 492    +389 46 279 521
e-mail: odnosisojavnost@ohrid.gov.mk simonilievski@ohrid.gov.mk

o
     1. - o
     2.
     3.
     4.
     5.
     6.

.

:

 

Настани

Мај 23 Национален ден на Власите

Мај 24 Ден на сесловенските просветители

Мај 31 Светски ден на борба против пушењето

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©